onli-films.at.ua
Четверг, 28.03.2024, 21:15
» Меню сайта
» Правознавство
1.ПРИНЦИПИ І МЕТОДИ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

2.НОТАРІАТ В УКРАЇНІ

3.КОНСТИТУЦІЙНЕ ПРАВО УКРАЇНИ

4.КРИМІНАЛІСТИКА

5.ИСТОРИЯ ПОЛИТИЧЕСКИХ И ПРАВОВЫХ УЧЕНИЙ

6."МАЛА" СУДОВА РЕФОРМА В УКРАЇНІ

7.ОБЩАЯ И КРИМИНАЛЬНАЯ СЕКСОЛОГИЯ

8.ЮРИДИЧНА ДЕОНТОЛОГІЯ

9.АНГЛІЙСЬКА МОВА ДЛЯ ЮРИСТІВ ENGLISH FOR LAW STUDENTS

10.СЛОВНИЧОК ЮРИДИЧНИХ ТЕРМІНІВ

11.КРИМІНОЛОГІЯ

12.ЖИТЛОВЕ ПРАВО УКРАЇНИ

13.СУДОВА РЕФОРМА В УКРАЇНІ: СТАН І ПЕРСПЕКТИВИ

14.ТЕОРІЯ ДЕРЖАВИ І ПРАВА

15.ЮРИДИЧНА ДЕОНТОЛОГІЯ

16.МІЖНАРОДНЕ ПРИВАТНЕ ПРАВО

17.ЗАКОН УКРАЇНИ Про місцеве самоврядування в Україні

18.ТРУДОВІ СПОРИ

Поняття і суть реалізації права

Соціальне призначення права полягає в тому, щоб регулювати поведінку людей. Право має смисл та цінність для особистості та сус­пільства тільки тоді, коли воно реалізується. Слово "реалізація" походить від лат. "тгаШ" — втілення, втіле­ний. В наш час реалізація визначається як здійснення чого-небудь, втілення в життя програм, задумів тощо. Термін "реалізація права" є аналогічним за змістом. Право реалізується, втілюється в діях, в ак­тивній поведінці людей. Разом з тим реалізація права, на відміну від інших можливостей (програм, намірів тощо), характеризується під­вищеною здатністю до реалізації, підкріпленою гарантіями з боку держави. Сформульовані в законах та інших нормативно-правових актах норми права стають реальними, коли вони втілюються в життя, у сві­домо-вольовій діяльності людей. Без виконання правових розпоряд­жень у житті норми права мертві, інакше кажучи, вони втрачають своє соціальне значення. Правореалізація являє собою завершальний етап правового регу­лювання, виступаючи позитивним результатом втілення приписів правових норм — тим, заради якого вони були створені. Реалізація права — це забезпечене державою втілення положень правових норм у фактичній правомірній поведінці суб'єктів суспіль­них відносин. Ознаки правореалізації:
1.  Особливістю права як суспільного регулятора є те, що його реалі­зація підкріплюється гарантіями з боку держави.
2.  Реалізація права завжди пов'язана винятково з правомірною по­ведінкою людей, тобто з такою поведінкою, що відповідає право­вим розпорядженням.  
3.  Правореалізація має свідомо-вольовий характер. Від волі і свідо­мості суб'єкта залежить, буде ним реалізована норма права чи ні. Реалізацію права розглядають у двох аспектах: і як певний процес здійснення правових приписів, і як його кінцевий результат, тобто досягнення повної відповідності між приписами правових норм та реальним їх втіленням у поведінці суб' єктів. Реалізацію норм права як особливий процес можна розглядати з об' єктивної і суб'єктивної сторони. Об'єктивна сторона реалізації норм права являє собою ви­конання правомірних дій у місцях і в терміни, передбачені нормами права. Суб' єктивна сторона виявляє відношення суб' єкта до право­вих норм і стан його волі в момент здійснення дій, що вимагаються правом. Важливою частиною механізму реалізації права виступає юри­дична відповідальність, яка служить для захисту правових норм від правопорушень і тим створює необхідні умови для їх реалізації.
» Поиск
» Статистика

34.227.112.145

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

» Карта

free counters
» Форма входа
Copyright MyCorp © 2024Конструктор сайтов - uCoz