onli-films.at.ua
Вторник, 03.12.2024, 18:02
» Меню сайта
» Правознавство
1.ПРИНЦИПИ І МЕТОДИ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

2.НОТАРІАТ В УКРАЇНІ

3.КОНСТИТУЦІЙНЕ ПРАВО УКРАЇНИ

4.КРИМІНАЛІСТИКА

5.ИСТОРИЯ ПОЛИТИЧЕСКИХ И ПРАВОВЫХ УЧЕНИЙ

6."МАЛА" СУДОВА РЕФОРМА В УКРАЇНІ

7.ОБЩАЯ И КРИМИНАЛЬНАЯ СЕКСОЛОГИЯ

8.ЮРИДИЧНА ДЕОНТОЛОГІЯ

9.АНГЛІЙСЬКА МОВА ДЛЯ ЮРИСТІВ ENGLISH FOR LAW STUDENTS

10.СЛОВНИЧОК ЮРИДИЧНИХ ТЕРМІНІВ

11.КРИМІНОЛОГІЯ

12.ЖИТЛОВЕ ПРАВО УКРАЇНИ

13.СУДОВА РЕФОРМА В УКРАЇНІ: СТАН І ПЕРСПЕКТИВИ

14.ТЕОРІЯ ДЕРЖАВИ І ПРАВА

15.ЮРИДИЧНА ДЕОНТОЛОГІЯ

16.МІЖНАРОДНЕ ПРИВАТНЕ ПРАВО

17.ЗАКОН УКРАЇНИ Про місцеве самоврядування в Україні

18.ТРУДОВІ СПОРИ

Правозастосування як особлива форма реалізації норм права

Ці три названі форми правореалізації, у ході яких юридичні нор­ми втілюються в життя безпосередньо діями самих суб'єктів суспіль­них відносин, прийнято називати формами безпосередньої реалізації права. У таких формах реалізується багато норм права, але не всі. Є чимало випадків, коли дотримання, виконання і використання вияв­ляється недостатнім для забезпечення повної реалізації юридичних норм і вимагає втручання в цей процес компетентних органів. На­приклад, призначення пенсії, зарахування на роботу, виконання обо­в'язку військової служби та ін. Четвертою формою реалізації норм права є його застосування, що характеризується рядом ознак, які істотно відрізняють цю форму від дотримання, виконання і використання норм права. Підстави і необхідність правозастосування. Необхідність у правозастосуванні виявляється у наступних ви­падках:
а)  коли правові відносини можуть виникнути чи змінитися тільки за рішенням державного або іншого компетентного органу (наприклад, зарахування до навчального закладу, призов на службу до Збройних сил);  
б) коли правові відносини, що виникають між сторонами, настільки важливі для суспільства, що в кожному разі їх слід контролювати з точки зору законності і закріплювати рішенням компетентного органу (рішення відповідного органу про приватизацію громадя­нином житла, реєстрація нотаріусом заповіту);  
в)  коли для виникнення певних відносин потрібно офіційне підтвер- дження наявності або відсутності конкретних фактів (визнання батьківства, визнання осудним та ін.);
г)  коли виникає суперечка, що має юридичне значення, з питань на- явності певних фактів або відносин і сторони самі не можуть до- сягти домовленості (поділ майна);  
ґ) коли варто застосувати примусові заходи (наприклад, конфіска­ція майна, стягнення штрафу, позбавлення волі). Державний при­мус у правовій сфері здійснюється не автоматично. Норми права лише передбачають можливість державного примусу, а реально він застосовується відповідними державними органами в певному порядку. Правозастосування як форма правореалізації має ряд ознак, що відрізняють її від інших форм.
1.  Застосування норм права — це діяльність, що здійснюється тільки відповідними державними органами чи за дорученням держа­ви іншими організаціями.  
2.  Застосуванню норм права притаманний державно-владний ха­рактер. Застосування права — один з видів державної діяльності, спрямованої на втілення правових розпоряджень у життя. Здійсню­ється від імені держави уповноваженими нею суб'єктами і тому є обо­в'язковим для всіх адресатів.  
3.  Застосування права здійснюється у певних процесуальних фор­мах. Це сприяє зміцненню законності і правопорядку в суспільстві, забезпеченню захисту прав і свобод особистості.
4.  Процес застосування норм права завершується виданням пра-возастосовчого акта.
5.  Застосування права як самостійної форми правореалізації є складним, оскільки воно здійснюється завжди у сполученні з інши­ми формами правореалізації (виконанням, дотриманням, викорис­танням). Із зазначеного витікає, що правозастосування — спрямована на реалізацію норм права державно-владна діяльність компетентних ор­ганів, що здійснюється у встановлених законом формах щодо прий­няття індивідуальних правових рішень з конкретних юридичних справ. Правозастосування здійснюється на основі наступних принципів: законності (суворе слідування закону державних органів та їх поса­дових осіб у процесі правозастосування), соціальної справедливості (правозастосовча діяльність повинна здійснюватись на користь сус­пільству і в його інтересах), доцільності (врахування конкретних умов та вибір найоптимальнішого варіанта вирішення конкретної справи) та обґрунтованості рішень, що приймаються (повне виявлен­ня та всебічний розгляд матеріалів справи, прийняття рішення на ос­нові достовірних фактів).
» Поиск
» Статистика

3.145.2.124

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0

» Карта

free counters
» Форма входа
Copyright MyCorp © 2024Конструктор сайтов - uCoz