onli-films.at.ua
Среда, 24.04.2024, 21:36
» Меню сайта
» Правознавство
1.ПРИНЦИПИ І МЕТОДИ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

2.НОТАРІАТ В УКРАЇНІ

3.КОНСТИТУЦІЙНЕ ПРАВО УКРАЇНИ

4.КРИМІНАЛІСТИКА

5.ИСТОРИЯ ПОЛИТИЧЕСКИХ И ПРАВОВЫХ УЧЕНИЙ

6."МАЛА" СУДОВА РЕФОРМА В УКРАЇНІ

7.ОБЩАЯ И КРИМИНАЛЬНАЯ СЕКСОЛОГИЯ

8.ЮРИДИЧНА ДЕОНТОЛОГІЯ

9.АНГЛІЙСЬКА МОВА ДЛЯ ЮРИСТІВ ENGLISH FOR LAW STUDENTS

10.СЛОВНИЧОК ЮРИДИЧНИХ ТЕРМІНІВ

11.КРИМІНОЛОГІЯ

12.ЖИТЛОВЕ ПРАВО УКРАЇНИ

13.СУДОВА РЕФОРМА В УКРАЇНІ: СТАН І ПЕРСПЕКТИВИ

14.ТЕОРІЯ ДЕРЖАВИ І ПРАВА

15.ЮРИДИЧНА ДЕОНТОЛОГІЯ

16.МІЖНАРОДНЕ ПРИВАТНЕ ПРАВО

17.ЗАКОН УКРАЇНИ Про місцеве самоврядування в Україні

18.ТРУДОВІ СПОРИ

Стаття 30. Президія апеляційного суду
1.   До президії апеляційного суду входять голова суду, його зас­тупники, а також судді, кількісний склад яких визначається рішен­ням загальних зборів суддів цього суду. Судді обираються до складу президії загальними зборами суддів цього суду шляхом таємного го­лосування.
2.   Президія апеляційного суду:  
1)   розглядає питання організації діяльності суду, судових палат та апарату суду;  
2)   за поданням голови апеляційного суду затверджує персональ­ний склад судових палат, визначає кількість заступників голів судо­вих палат;
3)   заслуховує інформацію голів судових палат щодо діяльності судових палат;  
4)  розглядає матеріали узагальнення судової практики та аналізу судової статистики, приймає відповідні рекомендації;
5)  розглядає питання організаційного забезпечення діяльності су­ду та виробляє пропозиції щодо його поліпшення;  
6)  розглядає питання роботи з кадрами суддів і працівників апа­рату суду та підвищення їх кваліфікації;
7)  заслуховує інформацію голів місцевих судів щодо організації діяльності цих судів;  
8)  надає методичну допомогу місцевим судам з метою забезпечен­ня правильного застосування ними законодавства;
9) забезпечує виконання рішень зборів суддів відповідного суду;
10) здійснює інші передбачені законом повноваження.  
3. Засідання президії апеляційного суду проводяться не рідше од­ного разу на місяць. Засідання президії є повноважним, якщо на за­сіданні присутні не менше двох третин її складу. Постанови президії приймаються відкритим або таємним голосуванням більшістю голо­сів її членів, які брали участь у засіданні, і підписуються головою су­ду чи його заступником, який головував на засіданні.

Стаття 31. Суд присяжних
1.   Для розгляду справ, визначених процесуальним законом, у за­гальних апеляційних судах (крім Апеляційного суду України) діють суди присяжних.
2.   Порядок формування складу присяжних встановлюється цим Законом, а порядок участі їх у здійсненні правосуддя — процесуаль­ним законом. Глава 6 КАСАЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ (Стаття 32 втратила чинність як така, що визнана неконституцій­ною, на підставі Рішення Конституційного Суду № 20-рп/2003 (у020р710-03) від 11.12.2003 р.).  

Стаття 32. Склад Касаційного суду України
1. Касаційний суд України діє у складі суддів, обраних на посаду безстроково, голови суду та його заступників.
2. У складі Касаційного суду України діють:
1) судова палата у цивільних справах;
2)  судова палата у кримінальних справах;  
3)  військова судова палата.  
3.  Склад судових палат формується за поданням голови суду в по­рядку, встановленому пунктом 2 частини другої статті 30 цього За­кону.
4.  У Касаційному суді України для вирішення організаційних пи­тань діє президія відповідно до вимог цього Закону. (Стаття 33 втра­тила чинність як така, що визнана неконституційною, на підставі Рішення Конституційного Суду № 20-рп/2003 (у020р710-03) від 11.12.2003 р.)

Стаття 33. Повноваження Касаційного суду України  
1. Касаційний суд України:
1)  розглядає в касаційному порядку справи, віднесені до його під­судності, а також інші справи у випадках, визначених процесуаль­ним законом;
2)  веде та аналізує судову статистику, вивчає й узагальнює судо­ву практику; 3)  надає методичну допомогу у застосуванні законодавства судам нижчого рівня;  
4) здійснює інші повноваження, передбачені законом.
2. Розгляд справ у Касаційному суді України здійснюється колегі- ями у складі не менше трьох суддів. (Стаття 34 втратила чинність як така, що визнана неконституцій­ною, на підставі Рішення Конституційного Суду № 20-рп/2003 (у020р710-03) від 11.12.2003 р.)  

Стаття 34. Суддя Касаційного суду України Суддя Касаційного суду України здійснює:
1)  правосуддя в порядку, встановленому процесуальним законом;  
2)  процесуальні дії та організаційні заходи з метою забезпечення розгляду справи;  
3)  контроль відповідно до закону за своєчасним зверненням до виконання постановлених за його участі судових рішень;
4)  інші передбачені законом повноваження. (Стаття 35 втратила чинність як така, що визнана неконституцій­ною, на підставі Рішення Конституційного Суду № 20-рп/2003 (у020р710-03) від 11.12.2003 р.)

Стаття 35. Голова Касаційного суду України
1.   Голова Касаційного суду України здійснює повноваження, пе­редбачені статтею 28 цього Закону.
2.   Голова Касаційного суду України призначається на посаду і звільняється з посади в порядку, встановленому статтею 20 цього За­кону. Голова Касаційного суду України може бути призначений на цю посаду повторно.
3.   Голова Касаційного суду України має першого заступника та заступників голови суду — голів судових палат.  
4.   У разі відсутності голови Касаційного суду України його обо­в'язки виконує перший заступник голови, а за його відсутності — старший за віком заступник голови суду — голова судової палати. (Стаття 36 втратила чинність як така, що визнана неконституцій­ною, на підставі Рішення Конституційного Суду № 20-рп/2003 (у020р710-03) від 11.12.2003 р.)

Стаття 36. Заступники голови Касаційного суду України  
1.  Перший заступник голови Касаційного суду України відповід­но до розподілу обов'язків здійснює організаційне керівництво ро­ботою структурних підрозділів суду та інші повноваження, визначе­ні головою суду.
2.  Заступник голови Касаційного суду України — голова судової палати здійснює повноваження, передбачені статтею 29 цього Закону.  
3.  Перший заступник та заступники голови Касаційного суду Ук­раїни призначаються на посаду з числа суддів цього суду та звільня­ються з посади в порядку, встановленому статтею 20 цього Закону. Вони можуть бути призначені на адміністративні посади повторно.
4.  Голова Касаційного суду України за погодженням з президією суду може з числа суддів цього суду призначити у складі судової па­лати заступника голови судової палати. 5.  Заступник голови судової палати Касаційного суду України ви­конує доручення голови судової палати щодо організації її діяльнос­ті та за його відсутності здійснює обов'язки голови судової палати. За відсутності заступника голови судової палати обов'язки голови судової палати виконує старший за віком суддя палати. (Стаття 37 втратила чинність як така, що визнана неконституцій­ною, на підставі Рішення Конституційного Суду № 20-рп/2003 (у020р710-03) від 11.12.2003 р.)  

Стаття 37. Президія Касаційного суду України  
1.  До президії Касаційного суду України входять голова суду, йо­го заступники, а також судді, кількісний та персональний склад яких визначається рішенням загальних зборів суддів цього суду.
2.  Президія Касаційного суду України здійснює повноваження, передбачені статтею 30 цього Закону.
3.  Засідання президії Касаційного суду України проводяться не рідше одного разу на місяць. Засідання президії є повноважним, як­що на засіданні присутні не менше двох третин її складу. Постанови президії приймаються відкритим або таємним голосу­ванням більшістю голосів її членів, які брали участь у засіданні, і під­писуються головою суду чи його заступником, який головував на за­сіданні.  

Глава 7 ВИЩІ СПЕЦІАЛІЗОВАНІ СУДИ 

Стаття 38. Вищі судові органи спеціалізованих судів
1.  Вищими судовими органами спеціалізованих судів є Вищий господарський суд України, Вищий адміністративний суд України, а також інші відповідні вищі спеціалізовані суди, що утворюються Президентом України в порядку, встановленому цим Законом.  
2.  Вищі спеціалізовані суди складаються з суддів, обраних на по­саду безстроково, голови суду та його заступників.
3.  У вищому спеціалізованому суді можуть утворюватися судові палати з розгляду окремих категорій справ за визначеною спеціалі­зацією в межах відповідної спеціальної судової юрисдикції.
4.  Склад судових палат вищого спеціалізованого суду формуєть­ся за поданням голови суду в порядку, передбаченому пунктом 2 час­тини другої статті 43 цього Закону.  
5.  У вищому спеціалізованому суді для вирішення організаційних питань діє президія суду у складі голови суду, його заступників, зас­тупників голів палат, а також суддів даного суду, обраних до складу президії відповідно до цього Закону.  
6.  Для вирішення загальних питань діяльності відповідних спеці­алізованих судів у вищому спеціалізованому суді діє Пленум вищого спеціалізованого суду.
7. Вищі спеціалізовані суди можуть мати друковані органи.  
8. При вищих спеціалізованих судах можуть утворюватися науко- во-консультативні структури. 9.  Вищі спеціалізовані суди знаходяться у місті Києві.

Стаття 39. Повноваження вищого спеціалізованого суду  
1.  Вищий спеціалізований суд:
1)  розглядає в касаційному порядку справи відповідної судової юрисдикції, а також інші справи у випадках, визначених процесуаль­ним законом;  
2)  веде та аналізує судову статистику, вивчає й узагальнює судо­ву практику;  
3)  надає методичну допомогу судам нижчого рівня з метою одна­кового застосування норм Конституції України та законів у судовій практиці на основі її узагальнення й аналізу судової статистики; дає спеціалізованим судам нижчого рівня рекомендаційні роз' яснення з питань застосування законодавства щодо вирішення справ відповід­ної судової юрисдикції;  
4)  здійснює інші повноваження, передбачені законом.
2.  Розгляд справ у вищому спеціалізованому суді здійснюється колегіально.  

Стаття 40. Суддя вищого спеціалізованого суду  
1.  Суддя вищого спеціалізованого суду:
1)  здійснює правосуддя в порядку, визначеному процесуальним законом;  
2)  провадить процесуальні дії та здійснює організаційні заходи, необхідні для забезпечення своєчасного і якісного розгляду справ;
3)  здійснює відповідно до закону контроль за своєчасним звер­ненням до виконання постановлених за його участю судових рішень;
4) здійснює інші передбачені законом повноваження.  
2.        Суддя вищого спеціалізованого суду має помічника. Помічником судді може бути громадянин України, який має ви- щу юридичну освіту.  

Стаття 41. Голова вищого спеціалізованого суду
1. Голова вищого спеціалізованого суду:
1)  здійснює організаційне керівництво діяльністю суду;
2)  розподіляє обов'язки між заступниками голови суду;
3)  на підставі акта про обрання суддею вищого спеціалізованого суду або припинення повноважень судді цього суду видає відповід­ний наказ; утворює судові палати та вносить на затвердження прези­дії суду пропозиції щодо їх персонального складу;  
4)  організовує роботу президії суду, вносить на її розгляд питан­ня та головує на її засіданнях; скликає Пленум вищого спеціалізова­ного суду, вносить на його розгляд питання та головує на його засі­даннях; може головувати в судових засіданнях колегій суддів вищо­го спеціалізованого суду при розгляді будь-якої справи, що належить до юрисдикції даного суду;
5)  керує організацією роботи судових палат, здійснює керівниц­тво роботою апарату відповідного вищого спеціалізованого суду;  
6)  організовує ведення та аналіз судової статистики, вивчення й узагальнення судової практики, має право витребувати з відповідно­го суду справи, судові рішення в яких набрали законної сили;
7)  приймає на роботу та звільняє працівників апарату суду, прис­воює їм ранги державного службовця в порядку, встановленому за­коном, застосовує щодо них заохочення та накладає дисциплінарні стягнення;
8)  погоджує подання щодо утворення і ліквідації відповідних міс­цевих та апеляційних спеціалізованих судів;
9)  вносить подання про призначення й обрання безстроково суд­дів відповідних місцевих та апеляційних спеціалізованих судів, ви­щого спеціалізованого суду, а також про звільнення їх з посад;  
10)  вносить подання про призначення суддів на адміністративні посади в порядку, встановленому цим Законом;  
11)  затверджує штатний розпис і кошторис витрат на утримання відповідного вищого спеціалізованого суду;
12)  організовує підвищення кваліфікації суддів і працівників апа­рату вищого спеціалізованого суду;
13)  подає в установленому порядку пропозиції щодо фінансування витрат на утримання суду та організаційного забезпечення його ді­яльності;
14)  інформує Пленум Верховного Суду України про діяльність ви­щого спеціалізованого суду;  
15)  представляє вищий спеціалізований суд та відповідну систему спеціалізованих судів у зносинах з іншими органами державної вла­ди, органами місцевого самоврядування, громадянами і організація­ми, органами влади та організаціями інших держав;
16) здійснює інші передбачені законом повноваження. Голова вищого спеціалізованого суду з питань, що належать до його повноважень, видає накази та розпорядження.
2.   Голова вищого спеціалізованого суду призначається на посаду з числа суддів даного суду і звільняється з посади за поданням Голо­ви Верховного Суду України в порядку, встановленому статтею 20 цього Закону.
3.   Голова вищого спеціалізованого суду може бути призначений на цю посаду повторно.  
4.   Голова вищого спеціалізованого суду має першого заступника та заступників голови суду.
5.   У разі відсутності голови вищого спеціалізованого суду його обов'язки виконує перший заступник голови суду, а за його відсут­ності — один із заступників голови цього суду відповідно до розпо­ділу обов'язків.

Стаття 42. Заступники голови вищого спеціалізованого суду
1.   Перший заступник і заступник голови вищого спеціалізовано­го суду здійснюють керівництво роботою структурних підрозділів суду відповідно до встановленого розподілу обов'язків та викону­ють інші обов'язки, визначені головою суду; можуть головувати у судових засіданнях колегій суддів відповідного вищого спеціалізова­ного суду.
2.   Заступник голови вищого спеціалізованого суду — голова су­дової палати:
1) організовує роботу відповідної судової палати;
2)  формує колегії суддів для розгляду судових справ, головує в су­дових засіданнях або призначає для цього суддів;  
3)  організовує ведення та аналіз судової статистики, вивчення й узагальнення судової практики у справах, віднесених до компетенції судової палати; має право витребувати з відповідного суду справи, судові рішення щодо яких набрали законної сили;  
4)  інформує президію вищого спеціалізованого суду про діяль­ність судової палати;
5)  надає методичну допомогу спеціалізованим судам з метою пра­вильного застосування законодавства;
6) здійснює інші передбачені законом повноваження.  
3.  Перший заступник і заступники голови вищого спеціалізованого суду призначаються на посаду з числа суддів даного суду та звіль­няються з посади за пропозицією голови вищого спеціалізованого суду в порядку, встановленому статтею 20 цього Закону. Вони мо­жуть бути призначені на адміністративні посади повторно.  
4.  Голова вищого спеціалізованого суду за погодженням з прези­дією суду може з числа суддів цього суду призначити у складі судо­вої палати заступника голови судової палати.
5.  Заступник голови судової палати вищого спеціалізованого су­ду виконує доручення голови судової палати щодо організації її ді­яльності та за його відсутності здійснює обов'язки голови судової палати. За відсутності заступника голови судової палати обов'язки голови судової палати виконує старший за віком суддя палати.  

Стаття 43. Президія вищого спеціалізованого суду
1.  До президії вищого спеціалізованого суду входять голова ви- щого спеціалізованого суду, його заступники, а також судді, кількіс- ний склад яких визначається Пленумом вищого спеціалізованого суду. Судді обираються до складу президії загальними зборами суддів цього суду шляхом таємного голосування.
2.  Президія вищого спеціалізованого суду:  
1)  розглядає питання організації діяльності суду, судових палат та апарату суду;
2)  за поданням голови вищого спеціалізованого суду затверджує склад кожної з судових палат;
3)  заслуховує інформацію голів судових палат про діяльність су­дових палат;
4)  розглядає матеріали узагальнення судової практики та аналізу судової статистики, приймає відповідні рекомендації;
5)  розглядає питання організаційного забезпечення діяльності су­ду і виробляє пропозиції щодо його поліпшення;  
6)  розглядає питання роботи з кадрами суддів і працівників апа­рату вищого спеціалізованого суду та підвищення їх кваліфікації;
7)  заслуховує інформацію голів апеляційних та місцевих спеціалі­зованих судів щодо організації роботи цих судів;
8)  опрацьовує пропозиції щодо кількості суддів у відповідних спе­ціалізованих місцевих та апеляційних судах;
9) надає методичну допомогу апеляційним та місцевим судам для забезпечення правильного застосування ними законодавства; 
10) здійснює інші повноваження, передбачені законом.
3. Засідання президії вищого спеціалізованого суду проводяться не рідше одного разу на два місяці. Засідання президії є повноваж­ним за присутності не менше двох третин її складу. Постанови президії приймаються відкритим або таємним голосу­ванням більшістю голосів членів президії, присутніх на засіданні, і підписуються головою суду чи його заступником, який головував на ньому.  

Стаття 44. Пленум вищого спеціалізованого суду  
1.  Пленум вищого спеціалізованого суду діє у складі всіх суддів вищого спеціалізованого суду та голів апеляційних спеціалізованих судів.  
2.  Пленум вищого спеціалізованого суду:
1)  дає роз'яснення з питань застосування спеціалізованими судами законодавства при вирішенні справ відповідної судової юрисдикції;
2)  затверджує склад Науково-консультативної ради при вищому спеціалізованому суді та положення про неї; затверджує склад редак­ційної колегії друкованого органу вищого спеціалізованого суду;
3)  визначає кількісний склад суддів — членів президії вищого спе­ціалізованого суду;  
4)  заслуховує інформацію голови вищого спеціалізованого суду про діяльність відповідних спеціалізованих судів, а також повідом­лення заступників голови вищого спеціалізованого суду та голів апе­ляційних і місцевих спеціалізованих судів про практику вирішення судових справ;
5)  вносить в установленому порядку пропозиції щодо необхіднос­ті змін чинного законодавства;
6)  приймає рішення про звернення до Конституційного Суду Ук­раїни з поданням щодо офіційного тлумачення Конституції України (254к/96-ВР);  
7)  розглядає та вирішує інші питання, віднесені законом до його повноважень.
3.  Пленум вищого спеціалізованого суду скликається не рідше двох разів на рік. Про дату його скликання члени Пленуму повідом- ляються за десять днів до засідання. У цей же строк надсилаються матеріали щодо питань, які вносяться на розгляд Пленуму.  
4.   Засідання Пленуму вищого спеціалізованого суду є повноваж­ним, якщо в ньому беруть участь не менше двох третин складу Пле­нуму. При розгляді Пленумом питань щодо роз'яснень про застосу­вання законодавства у роботі Пленуму беруть участь Генеральний прокурор України та Міністр юстиції України.  
5.   Постанови Пленуму вищого спеціалізованого суду прийма­ються відкритим голосуванням більшістю голосів членів Пленуму і підписуються головуючим на його засіданні.  

Стаття 45. Науково-консультативна рада вищого спеціалізованого суду
1.   Науково-консультативна рада створюється при вищому спеці­алізованому суді для опрацювання питань, пов'язаних з роз'яснен­ням законодавства, а також для надання висновків щодо проектів за­конів та інших нормативно-правових актів, з інших питань, пов'яза­них з необхідністю наукового забезпечення діяльності вищого спеціалізованого суду.
2.   Порядок організації та діяльності Науково-консультативної ради визначається положенням, що затверджується Пленумом ви­щого спеціалізованого суду. Стаття 46. Друкований орган вищого спеціалізованого суду Вищий спеціалізований суд має офіційний друкований орган, в якому публікуються матеріали судової практики, рішення з організа­ційних питань діяльності вищого спеціалізованого суду та відповід­них спеціалізованих судів, інші матеріали.

Глава 8 ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ 

Стаття 47. Верховний Суд України — найвищий судовий орган  
1.  Верховний Суд України є найвищим судовим органом у систе- мі судів загальної юрисдикції. Верховний Суд України здійснює пра- восуддя, забезпечує однакове застосування законодавства усіма су- дами загальної юрисдикції.
2.  Верховний Суд України:  
1) розглядає у касаційному порядку рішення загальних судів у справах, віднесених до його підсудності процесуальним законом; пе­реглядає в порядку повторної касації усі інші справи, розглянуті су­дами загальної юрисдикції в касаційному порядку; у випадках, пе­редбачених законом, розглядає інші справи, пов'язані з виключними обставинами; 2)  дає судам роз' яснення з питань застосування законодавства на основі узагальнення судової практики та аналізу судової статистики; у разі необхідності визнає нечинними роз'яснення Пленуму вищого спеціалізованого суду, зазначені в пункті 1 частини другої статті 44 цього Закону;  
3)  дає висновок щодо наявності чи відсутності в діяннях, у яких звинувачується Президент України, ознак державної зради або ін­шого злочину; надає за зверненням Верховної Ради України письмо­ве подання про неможливість виконання Президентом України сво­їх повноважень за станом здоров'я;  
4)  звертається до Конституційного Суду України у випадках ви­никнення у судів загальної юрисдикції при здійсненні ними право­суддя сумнівів щодо конституційності законів, інших правових ак­тів, а також щодо офіційного тлумачення Конституції України (254к/96-ВР) та законів;  
5)  веде та аналізує судову статистику, вивчає та узагальнює судо­ву практику, знайомиться в судах з практикою застосування законо­давства;
6)  у межах своїх повноважень вирішує питання, що випливають з міжнародних договорів України; представляє суди загальної юрис­дикції у зносинах із судами інших держав;
7) здійснює інші повноваження, передбачені законом.  

Стаття 48. Склад Верховного Суду України
1. Верховний Суд України очолює Голова Верховного Суду Ук­раїни. До складу Верховного Суду України входять судді Верховно­го Суду України, обрані на посаду безстроково, кількість яких вста­новлюється указом Президента України за поданням Голови Вер­ховного Суду України, погодженим з Радою суддів України. До складу судових палат, що здійснюють розгляд справ з питань юрис­дикції спеціалізованих судів, призначаються судді, які мають стаж суддівської діяльності у відповідному вищому суді не менше трьох років або відповідному апеляційному спеціалізованому суді не мен­ше п' яти років.
2. У складі Верховного Суду України діють:  
1)   Судова палата у цивільних справах;
2)   Судова палата у кримінальних справах;  
3)   Судова палата у господарських справах;
4)   Судова палата в адміністративних справах. У складі Верховного Суду України діє Військова судова колегія.  
3.  Для вирішення внутрішніх організаційних питань діяльності Верховного Суду України діє Президія Верховного Суду України у складі та порядку, визначених цим Законом.  
4.  У Верховному Суді України діє Пленум Верховного Суду України для вирішення питань, визначених Конституцією Украї­ни (254к/96-ВР) та цим Законом. Склад і порядок діяльності Пле­нуму Верховного Суду України визначаються відповідно до цьо­го Закону.
5.  При Верховному Суді України утворюється Науково-консуль­тативна рада, статус якої визначається відповідно до цього Закону.  
6.  Верховний Суд України має офіційний друкований орган та може бути співзасновником інших друкованих видань.  
7.  Верховний Суд України знаходиться у місті Києві.

Стаття 49. Суддя Верховного Суду України  
1.  Суддя Верховного Суду України:  
1)  здійснює правосуддя в порядку, встановленому процесуальним законом;
2)  здійснює необхідні процесуальні та організаційні заходи з ме­тою забезпечення своєчасного якісного розгляду справ;  
3)  бере участь у розгляді питань, що вносяться на засідання відпо­відної Судової палати та Пленуму Верховного Суду України;
4)  вивчає у судах нижчого рівня стан організації здійснення судо­чинства і надає їм методичну допомогу;
5)  аналізує судову практику, вносить в установленому порядку пропозиції щодо її поліпшення та удосконалення законодавства;
6)  здійснює інші передбачені законом повноваження.  
2.  Суддя Верховного Суду України має помічника. Помічником судді може бути громадянин України, який має вищу юридичну освіту та стаж роботи в галузі права не менше трьох років.  

Стаття 50. Голова Верховного Суду України
1. Голова Верховного Суду України:
1)  організовує діяльність Верховного Суду України;  
2)  розподіляє обов'язки між заступниками Голови Верховного Суду України;  
3)  організовує роботу Президії та скликає Пленум Верховного Суду України, вносить питання на їх розгляд і головує на їх засі­даннях;  
4)  може головувати в судових засіданнях колегій суддів Верхов­ного Суду України при розгляді будь-якої справи;
5)  погоджує відповідно до цього Закону подання щодо утворення та ліквідації судів загальної юрисдикції;
6)  вносить подання про призначення та обрання, а також звіль­нення з посади суддів відповідно до цього Закону; вносить подання про призначення суддів на адміністративні посади у випадках і по­рядку, передбачених цим Законом; вносить подання до відповідної кваліфікаційної комісії про надання висновку щодо можливості об­рання або призначення суддів на посади;
7)  на підставі актів про обрання суддею Верховного Суду Украї­ни або припинення повноважень судді видає відповідний наказ;  
8)  вносить на розгляд Пленуму Верховного Суду України пропо­зиції щодо кількості суддів у складі Президії Верховного Суду Укра­їни та у складі судових палат Верховного Суду України; вносить пропозиції Президії Верховного Суду України щодо персонального складу судових палат;  
9)  вносить подання до Вищої кваліфікаційної комісії суддів Ук­раїни про проведення кваліфікаційної атестації суддів відповідних судів;
10)  вносить Президенту України подання про затвердження пере­ліку штатних посад військових суддів та відповідних цим посадам військових звань, а також про присвоєння відповідно до закону вій­ськових звань військовим суддям;
11)  організовує фінансування та здійснює керівництво організацій­ним забезпеченням діяльності Верховного Суду України, затверджує штатний розпис і кошторис витрат на утримання Верховного Суду України;  
12)  затверджує положення про структурні підрозділи Верховного Суду України;  
13)  керує організацією роботи судових палат; здійснює керівниц­тво роботою апарату Верховного Суду України, приймає на роботу та звільняє працівників апарату, присвоює їм ранги державного службовця в установленому законом порядку, застосовує щодо них заохочення та накладає дисциплінарні стягнення відповідно до зако­нодавства;
14)  інформує Пленум та Президію Верховного Суду України про діяльність Верховного Суду України;  
15)  представляє Верховний Суд України та систему судів загаль­ної юрисдикції у зносинах з іншими органами державної влади Ук­раїни, органами місцевого самоврядування, а також із судовими ор­ганами інших держав та міжнародними організаціями;
16)  здійснює інші передбачені законом повноваження.  
2.  Голова Верховного Суду України з питань, що належать до йо­го повноважень, видає накази та розпорядження.
3.  Голова Верховного Суду України за посадою входить до скла­ду Вищої ради юстиції.  
4.  Голова Верховного Суду України має Першого заступника та заступників Голови Верховного Суду України. У разі відсутності Го­лови Верховного Суду України його повноваження здійснює Пер­ший заступник Голови, а за відсутності Першого заступника — зас­тупник Голови Верховного Суду України згідно з розподілом обов'язків.

дальше  2-3
» Поиск
» Статистика

13.59.236.219

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

» Карта

free counters
» Форма входа
Copyright MyCorp © 2024Конструктор сайтов - uCoz