onli-films.at.ua
Суббота, 17.08.2019, 22:05
» Меню сайта
» Правознавство
1.ПРИНЦИПИ І МЕТОДИ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

2.НОТАРІАТ В УКРАЇНІ

3.КОНСТИТУЦІЙНЕ ПРАВО УКРАЇНИ

4.КРИМІНАЛІСТИКА

5.ИСТОРИЯ ПОЛИТИЧЕСКИХ И ПРАВОВЫХ УЧЕНИЙ

6."МАЛА" СУДОВА РЕФОРМА В УКРАЇНІ

7.ОБЩАЯ И КРИМИНАЛЬНАЯ СЕКСОЛОГИЯ

8.ЮРИДИЧНА ДЕОНТОЛОГІЯ

9.АНГЛІЙСЬКА МОВА ДЛЯ ЮРИСТІВ ENGLISH FOR LAW STUDENTS

10.СЛОВНИЧОК ЮРИДИЧНИХ ТЕРМІНІВ

11.КРИМІНОЛОГІЯ

12.ЖИТЛОВЕ ПРАВО УКРАЇНИ

13.СУДОВА РЕФОРМА В УКРАЇНІ: СТАН І ПЕРСПЕКТИВИ

14.ТЕОРІЯ ДЕРЖАВИ І ПРАВА

15.ЮРИДИЧНА ДЕОНТОЛОГІЯ

16.МІЖНАРОДНЕ ПРИВАТНЕ ПРАВО

17.ЗАКОН УКРАЇНИ Про місцеве самоврядування в Україні

18.ТРУДОВІ СПОРИ

МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО У СФЕРІ НОТАРІАТУ  
Нотаріальне оформлення документів для дій за кордоном 

Прийняття документів, складених за кордоном У ст. 98 Закону передбачається, що нотаріуси приймають докумен­ти, складені відповідно до вимог іноземного права, а також вчиняють посвідчувальні написи за формою, передбаченою іноземним законо­давством, якщо це не суперечить законодавству України. Існують дві умови оформлення документів, призначених для дії за кордоном:
•   документи оформлюються з урахуванням законодавства інозем­них держав;
•   законодавство іноземних держав не повинно суперечити законо­давству України. Українські нотаріальні органи мають право вчиняти оформлення щодо документів, призначених для дії за кордоном:
•   засвідчувати вірність копій документів і перекладів документів;  
•   посвідчувати доручення на ведення спадкових справ у судах та адміністративних органах, на управління та розпорядження май­ном, одержання гонорарів, аліментів, пенсій та інших періодич­них платежів, на вчинення торгових операцій;
•   видавати свідоцтво про те, що громадянин живий і перебуває в певному місці;
•   вчиняти морський протест за заявою капітана іноземного судна;
•   видавати свідоцтво про право на спадщину;
•   засвідчувати справжність підпису на різних видах заяв. На вимогу акредитованих в Україні дипломатичних представ­ництв, консульських установ інших держав нотаріуси в межах їхньої компетенції можуть оформляти дозволи:
•   батьків на укладення шлюбу їхніх сина чи дочки з іноземцем;
•   на постійне місце проживання за кордоном;
•   батьків на тимчасовий виїзд неповнолітніх дітей за кордон;
• батьків на усиновлення їхніх дітей і зміну прізвища, ім'я, по бать­кові. Нотаріус в інтересах громадян України, якщо це передбачено міжнародним договором за участю України, може вчинити і таку но­таріальну дію, як розкривання та оголошення заповіту, складеного за формою, передбаченою законодавством іноземної держави, і подано­го нотаріусу після смерті заповідача. Порядок вчинення цієї дії регла­ментується листом Міністерства юстиції України "Про порядок вчи­нення нотаріальних дій, не передбачених законодавством України" від 29 березня 1994 р. Оформлюючи документи, що призначені для дії за кордоном, нота­ріус зобов'язаний роз'яснити заінтересованим особам необхідність їх наступної легалізації. Консульською легалізацією підтверджуються справжність і юридична сила оригіналів офіційних документів, при­значених для дії за кордоном. Легалізація — це процес надання юридичної сили документам, що мають бути використані за кордоном. Різновидом консульської легалізації є посвідчення документів у посольстві відповідної держави в Україні, а потім у консульському управлінні Міністерства закордонних справ України. Якщо це передбачено міжнародним договором України, кожна з до­говірних сторін приймає документи без легалізації. Підписання дого­ворів про правову допомогу — один з ефективних способів спрощення порядку обігу офіційних документів, призначених для дії за кордоном. У разі участі держав у Гаазькій конвенції від 5 жовтня 1961 р. вимоги легалізації іноземних офіційних документів скасовуються. Під дію Га­азької конвенції підпадають, зокрема, документи юридичних установ — суду, прокуратури, нотаріату, акти адміністративних органів. Учасни­ками Гаазької конвенції були майже 80 країн. Консульське управління Міністерства закордонних справ України вже підготувало пакет доку­ментів стосовно приєднання України до цієї Конвенції. Згідно з чинним законодавством України вивезенню за кордон не підлягають трудові книжки, військові квитки, посвідчення водія, технічні паспорти і посвідчення особи.
» Поиск
» Статистика

18.205.176.100

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

» Карта

free counters
» Форма входа
Copyright MyCorp © 2019Конструктор сайтов - uCoz